Zmora nastolatków, niezależnie od płci.

Największym utrapieniem nastolatków nie jest nauka, egzaminy, ale kłopoty z wyglądem osobistym. Wiek 12 – 13 lat to początek koszmaru jakim jest trądzik młodzieńczy. I choć nie wszyscy przechodzą go w równym stopniu, to większość ma z tego powodu wiele przykrości. Pryszcze szpecą buzię, stają się powodem kompleksów. Wbrew pozorom nie tylko dziewczynki przeżywają ten stan, chłopcom trądzik nawet bardziej daje się we znaki. Dziewczęta szybciej reagują na wypryski skórne, dbają o higienę bardziej niż ich męscy rówieśnicy, częściej sięgają po preparaty antytrądzikowe, antybakteryjne, dokładniej oczyszczają cerę. http://www.derminax.pl/index.php?affiliateID=411  W ogóle dziewczyny są bardziej uwrażliwione na oznaki trądziku, reagują czasem nawet panicznie na każdą krostkę. Wygląd ma dla nich istotne znaczenie. Histeryczna reakcja na trądzik na twarzy ma swoje plusy, dziewczyny zdobywają wiadomości z zakresu leczenia trądziku, higieny, diety, wszystko po to, by jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się tej nieestetycznej dolegliwości.
Przez „głupi pryszcz” na buzi dziewczyny jest zdolna nawet nie chodzić do szkoły, zamknąć się w domu aż „zmora” zniknie z twarzy. Śmieszne? Wcale nie, wystarczy przypomnieć sobie, jak w wieku kilkunastu lat ważny jest wygląd, jak bolą docinki „najlepszej” koleżanki. Ofiara trądziku chwyta się wszystkich sposobów, by znowu cera była gładka i zdrowa. Sprawdzony sposób na trądzik to… cierpliwość i wytrwałość. Zamiast fury kosmetyków, maści, kremów, maseczek wystarczy zmiana stylu życia, dieta, higiena i herbatka z rodzimego bratka.
Chłopcy aż tak dramatycznie nie przeżywają oznak dojrzewania, ale choć w ciszy to jednak cierpią katusze. Znane określenie „pryszczaty dzieciak” dotyczy młodzieńca w wieku 13 – 18 lat, kiedy to owe pryszcze pojawiają się lawinowo. Niektórzy chłopcy nie przywiązują do tego stanu uwagi, dopóki mama lub serdeczna koleżanka ie zwróci uwagi, nie podpowie, że jest problem. Czasem sami chłopcy podpytują, jak radzić z trądzikiem, jakich preparatów używać. Pryszczy na twarzy mieć nikt nie ma ochoty. Tym bardziej, że nie leczony trądzik może pozostawiać szpecące blizny na twarzy, a te są już bardzo trudne do usunięcia. Zanim o tym, co na trądzik jest najlepsze, jeszcze słów kilka o psychice poszkodowanych nastolatków. Okres dojrzewania to burza nie tylko hormonów, to także intensywne poszukiwanie własnego „ja”, określanie siebie w społeczeństwie, rywalizacja o miejsce w grupie, kształtowanie osobowości. Obok zmian fizycznych postępują zmiany w psychice, która również dojrzewa. Wiadomo, że niebagatelny wpływ na dobre samopoczucie ma wygląd zewnętrzny, akceptacja tego, co odbija się w lustrze jest źródłem spraw wygranych bądź przegranych w życiu. Twarz jest naszą wizytówką przez całe życie, a okres, kiedy w owe prawie dorosłe życie wkraczamy jest jednym z najważniejszych. A jak tu wkraczać godnie, kiedy twarz szpecą krotki, pryszcze, zaskórniaki, jednym słowem trądzik młodzieńczy?
Młodzi ludzie dotknięci zmianami trądzikowymi na twarzy zaczynają stronić od towarzystwa, zamykać się, izolować, zmniejsza się ich aktywność społeczna, wyolbrzymiają problem, pryszcz urasta do rangi centrum wszechświata. Wszystko to prowadzi do utwierdzenia się w niskiej samoocenie i kiedy już problem trądziku znika, niska samoocena zostaje. Na szczęście profilaktyka i świadomość społeczna znacznie wzrosła przez kilka ostatnich lat i trądzik jest coraz bardziej poważnie traktowany zarówno przez rodziców jak i lekarzy. Wiadomo, że nie leczony może być przyczyną innych, groźnych odmian chorób skóry, w tym trądzik różowaty czy pozostawiający brzydkie blizny – trądzik bliznowaty. Lekarze dermatolodzy potrafią nie tylko leczyć zmiany skórne ale także, co ważne – uspokoić zdruzgotaną młodą psychikę pacjenta.

Witaj! Trądzik -- Stop to strona przeznaczona dla osób zmagających się na co dzień z trądzikiem, ale nie tylko dla nich. Tu dowiesz się jak leczyć trądzik, pryszcze, pryszcz czy zaskórniki. Trądzik młodzieńczy wcale nie musi oznaczać wyroku. Pamiętaj, że wiele osób borykało się z tym problemem i udało im się przezwyciężyć tą uciążliwa przypadłość. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze sposoby na trądzik. Pokażemy jak skutecznie leczyć trądzik różowaty, jak działają tabletki na trądzik, czy w końcu jak usuwać szpecące blizny. Leczenie trądziku jest o wiele łatwiejsze kiedy nie podejmujesz się go samotnie. Przysz i tradzik rozowaty. Z naszą stroną zyskasz potężnego sojusznika w walce o piękną i gładką twarz. Trądzik -- Stop, to najlepszy sposób na pryszcze.