Izotek

4# Izotek

Izotek występuje w postaci kapsułek żelatynowych. Stosuje się go w przypadku ciężkich postaci trądziku pospolitego, szczególnie trądziku ropowiczego, guzkowo-torbielowatego, skupionego i bliznowcowego. Środek podaje się podczas posiłku 1-2 razy dziennie. Dawka zazwyczaj dostosowywana jest indywidualnie.

Środek, choć często polecany przez dermatologów posiada wiele przeciwwskazań, do których między innymi należą: nadwrażliwość na izotretynoinę lub pozostałe składniki preparatu, niewydolność wątroby, ciąża i okres karmienia piersią, hiperwitaminoza A, hipertrójglicerydemia, przyjmowanie tetracyklin.

Przyjmowanie izotretynoiny, a więc głównego składnika preparatu Izotek może powodować obniżenie nastroju pacjenta lub nasilić depresję. Pacjenci nie powinni stosować innych preparatów zawierających witaminę A. Podczas stosowania środków zawierających izotretynoinę może dojść do pogorszenia widzenia nocą i spadku tolerancji szkieł kontaktowych. Podczas kuracji izotretynoiną nie jest wskazane leczenie trądziku antybiotykami, preparatami o działaniu złuszczającym, stosowanie naświetlań oraz długie przebywanie na słońcu. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie kuracji omawianym preparatem.

6 komentarzy »

 1. izotek skutki uboczne
  czy izotek powoduje jakieś efekty uboczne?

  komentarz by Jeremiasz

 2. izotek skutki uboczne
  całą masę. Podaję treść ulotki: Często występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek, krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Rzadko obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Uwaga! Nie można być dawcą krwi w trakcie leczenia oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Uwaga! Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.

  komentarz by Miriam:

 3. izotek skutki uboczne
  kurde, aż tak? Myślałem, że to zwykły środek na pryszcze. A jak można kupić ten izotek efekty są zadowalające i ile może kosztowac?

  komentarz by Jeremiasz

 4. izotek skutki uboczne
  lek kosztuje coś koło 130 zl chyba, ale nie jestem pewna. Jest dość silny i wydaje mi się, że dostępny wyłącznie na receptę, a przy takich efektach ubocznych już żadne inne efekty by mnie nie obchodziły. W życiu bym tego nie kupiła.

  komentarz by Miriam

 5. izotek opinie
  chciałem to kupic, ale opinie wcale nie są interesujące i te efekty uboczne ;/ raczej się nie zdecyduję.

  komentarz by Michał

 6. : izotek opinie
  ja też raczej nie.

  komentarz by Dorcia

Dodaj komentarz

Witaj! Trądzik -- Stop to strona przeznaczona dla osób zmagających się na co dzień z trądzikiem, ale nie tylko dla nich. Tu dowiesz się jak leczyć trądzik, pryszcze, pryszcz czy zaskórniki. Trądzik młodzieńczy wcale nie musi oznaczać wyroku. Pamiętaj, że wiele osób borykało się z tym problemem i udało im się przezwyciężyć tą uciążliwa przypadłość. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze sposoby na trądzik. Pokażemy jak skutecznie leczyć trądzik różowaty, jak działają tabletki na trądzik, czy w końcu jak usuwać szpecące blizny. Leczenie trądziku jest o wiele łatwiejsze kiedy nie podejmujesz się go samotnie. Przysz i tradzik rozowaty. Z naszą stroną zyskasz potężnego sojusznika w walce o piękną i gładką twarz. Trądzik -- Stop, to najlepszy sposób na pryszcze.